Umowy terminowe
Umowa terminowa to model sprzedaży, który zakłada zawarcie umowy na okres nie krótszy niż 24 miesiące. Rozliczenie odbywa się w dwóch kluczowych obszarach:
- Pierwszym elementem umowy jest stałe miesięczne zużycie zasobów. W tym przypadku, klient deklaruje określoną ilość zasobów, takich jak wirtualne jednostki centralne (vCPU), pamięć RAM, dyski twarde HDD i SSD, usługi kopii zapasowych oraz łącza internetowe. Opłaty za te zasoby są dokonywane z góry, w regularnych cyklach miesięcznych, obejmujących każdy okres rozliczeniowy. Warto podkreślić, że nawet jeśli klient wykorzystuje mniejszą ilość zasobów, niż pierwotnie zadeklarowano, to naliczane są opłaty w pełnej wysokości.
- Drugim aspektem umowy są ewentualne przekroczenia zadeklarowanych zasobów ze stałego zużycia. Te dodatkowe zasoby są naliczane na zakończenie każdego okresu rozliczeniowego. Istotne jest, że opłaty za przekroczenia są obliczane z precyzją do godziny, bazując na rzeczywistym wykorzystaniu zasobów. Mogą obejmować zarówno zasoby uwzględnione w stałym zużyciu, jak i inne składniki usług świadczonych przez platformę e24cloud.
Warto zaznaczyć, że stawki opłat zarówno za stałe miesięczne zużycie, jak i za ewentualne przekroczenia, są uzgadniane indywidualnie z klientem w każdym przypadku.
Klient korzystający z naszych usług ma możliwość tworzenia wielu projektów w ramach jednego konta. Każdy z tych projektów może być objęty odrębną umową terminową. Taka elastyczność umożliwia lepszą kontrolę kosztów oraz dostosowanie modelu rozliczeń do konkretnych potrzeb klienta.
Ponadto, istnieje opcja korzystania z mieszanych modeli rozliczeń. To oznacza, że niektóre projekty mogą być objęte umowami terminowymi, podczas gdy inne będą podlegać standardowym opłatom w modelu pay-as-you-go. Ta hybrydowa strategia pozwala dostosować płatności do zróżnicowanych charakterystyk projektów i optymalizować koszty w sposób efektywny.
Warianty usługi e24cloud
Od technicznej strony możemy wyróżnić trzy warianty modelu usługi e24cloud w przypadku rozliczania za pomocą umów terminowych:
- Chmura Współdzielona - zasady działania są tożsame z działaniem na środowisku w modelu Prepaid, tzn. współdzielone są zarówno zasoby mocy obliczeniowej (CPU, RAM), jak i zasoby dyskowe (HDD i SSD).
- Chmura Prywatna e24cloud ze współdzielonymi zasobami dyskowymi - w tym rozwiązaniu dostajemy do dyspozycji swoje własne hosty fizyczne, które dają nam gwarancję tego, że całość mocy obliczeniowej dostępna jest tylko dla nas. Dzięki ich odseparowaniu od reszty klientów uzyskujemy możliwość włączenia HyperThreadingu na procesorach, która domyślnie jest wyłączona (ze względów bezpieczeństwa) oraz realny wpływ na to jak dokładnie wygląda overbooking CPU. Zasoby dyskowe są nadal współdzielone z innymi klientami e24cloud i oparte na standardowym modelu limitowania wydajności zasobów dyskowych.
- Chmura Prywatna e24cloud - rozwiązanie dające nam całkowicie odseparowane środowisko chmurowe z własnymi hostami fizycznymi oraz macierzami danych. Ten model poza możliwością uruchomienia HyperThreadingu i sterowania overbookingiem CPU, daje nam także możliwość zbudowania przestrzeni dyskowych dopasowanych do naszych potrzeb i ustawiania własnych limitów wydajności na dyskach, oraz użycia rozwiązań niedostępnych w innych modelach jak np. dyski NVME.
W przypadku zainteresowania tą formą umowy prosimy o kontakt poprzez Panel Klienta, zakładając zgłoszenie w zakładce Wsparcie techniczne lub poprzez wiadomość e-mail.
Updated on 20 Aug 2024